Најден златен калашников опточен со дијаманти (Фото)


Полицијата во Хондурас запленила позлатен `калашников`, опточен со дијаманти, на ранч во сопственост на локални наркодилери.

kalsnikovПолицијата соопшти дека `калашниковот` е висококвалитетно изработен со фина гравура, а вреди најмалку 50 илјади долари.
Изгравираниот текст ја поврзува пушката со локалната нарко банда, која е поврзана со мексиканскиот картел Зетас.
За време на пребарувањето на ранчот, околу 300 километри од престолнината Тегусигалпа, полицијата пронашла и 30 парчиња друго вооружување, непробојни елеци и 11 автомобили.
Хондурас, земја со највисока стапка на убиства по глава на жител, е главен проводник на кокаин криумчарен од Јужна Америка во САД.

Макфакс

honduras

kalsnikov

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1