Се венчале во воздушен балон – се урнал штом рекле ,,да,, (Видео/Фото)


Брачен пар сакал да има необична венчавка и затоа одлучиле судбоносното ,,да,, да го кажат во воздух во воздушен балон кои го изнајмиле.

hot_air_balloon_newlyweds_1357628854742_350269_ver1.0_320_240hot_air_balloon_in_backyard_1357607527596_350216_ver1.0_320_240Во балонот имало 14 луѓе вклучувајќи ги и зетот и невестата.

Тие не ни можеле да претпостават дека делот во добро и во лошо – лошото ќе им дојде само неколку секунди откако биле прогласени за маж и жена. Инцидентот се случил во Сан Диего.

8945982_600x33820526482_BG1

Бидејќи се снимала венчавката снимено е и уривањето на балонот кој паднал во населено место врз ограда. За среќа само еден од 14 гости е повреден и тоа со полесни повреди.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1