Повторно нов Фејсбук – еве како ќе ви изгледа прифилот (Фото)


fbcompared-730x341Новиот изглед на Тајмлајн е пробно лансиран засега само на Нов Зеланд.

Во измените комуникацијата со пријателите и статусите се лоцирани на левата страна која е зголемена за да се нагласат пораките, на сметка на тоа десната страна е помала. Пријателите, фотографиите, мапите и лајковите се отстранети и се прикажани во мени кое го отвара одвоено од тајмлајнот.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1