Најлуда порака на пилот “Како да слетам?“


Како да слетам? Оваа порака, кон крајот на март осамна над Лос Анџелес. Сепак, не се работи за необучен пилот, туку напротив. Станува збор за професионалниот пилот Робин фон Свенк, кој сакајќи да се пошегува, “пишувал “ во воздухот.

Овој духовит чин го смислил американскиот комичар Курт Браунолер, кој во јануари на платформата „Кикстартер“ја лансираше кампањата за собирање пари за проектот наречен “Облаци“. Овој проект поддржува испишување на комични и бизарни пораки на небото.

„Ако сте трепнале, тогаш ништо не сте виделе. Ова е толку глупава работа, а јас обожувам глупости и лудории. Многу сум возбуден што и Интернет ја засака мојата глупост.“, изјавил комичарот

How Do I Land

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1