Најнесигурните земји во случај на Трета светска војна (видео)


На Јутјуб се појави едно интересно видео со наслов „10 најнесигурни земји во случај на Трета светска војна“. apokalipsa

Исто така листата на земјите која е објавена за многумина е изненадувачка. Имено, меѓу најнесигурните се спомнуваат САД, Русија, па дури и со нафта богатата Саудиска Арабија. Баш поради тоа, оваа листа сепак треба да ја погледнете резервирано.

Tags:

MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1