Во Хуманитарните пакети од Турција разорно оружје наменето за терористите? (фото)


Во Турските медиуми се појавија фотографии кои велат, ја докажуваат тесната поврзаност на земјата со терористичките организации на територија на Сирија.

Сандаците со хуманитарна помош од Турција се обележани со знаци на терористичко движење.

На фотографиите се гледаат пакети хуманитарната помош за кои турските власти се грижеле во последните денови, медиумите пишуваат дека не била наменета за цивили, туку за терористите од Крајбрежниот фронт.

humanitarna_turcija Screenshot_214

MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1