Најпопуларните теми за кои се разговараше на Facebook во 2013-та


Facebook ја објави годишната листа на сите оние работи кои биле актуелни во текот на годината. Листата содржи неколку типови на категории, меѓу кои се наоѓа и онаа за најактуелните теми за кои се зборувало во 2013-та. Меѓу нив ќе најдете личности, настани, природни непогоди, па и политика.

 

Топ десет теми за кои корисницте на Facebook најчесто разговарале гледано во светски рамки се следниве:

fejsbuk1. Папата Францис

2. Избори

3. Кралското бебе

4. Тајфун

5. Маргарет Тачер

6. Харлем Шејк

7. Мајли Сајрус

8. Бостонскиот маратон

9. Тур де Франс

10. Нелсон Мандела

Целосната листа на работи кои биле актуелни на оваа социјална мрежа во текот на годината можете да ја погледнете тука.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1