Најреалниот и најтажниот стрип за хероин – памет во глава


Уметникот Џим Хајмс е автор на овој стрип. На многу едноставен начин прикажува кој е епилогот од користењето на хероинот. Навистина ефектен стрип – памет во глава користењето дрога ве води само во смрт.

Share Button

Tags: ,

MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1