Најцрната жена на планетата – ја викаат ќерка на ноќта (Фото)


Многумина се воодушевени од темната кожа на Коудиа Диоп. Сенегалската манекенка добива мноштво позитивни коментари за нејзината единственост, особено на нејзиниот профил на Instagram, каде што редовно споделува фотографии.crna2

Коудиа признава дека не била секогаш полна со самодоверба, бидејќи кога била помлада ја исмејувале токму поради бојата на кожата, но сега веќе кога пораснала ја сфатила нејзината убавина и веќе не обрнува внимание на негативноста.

Ме викаат Црна, ќерка на ноќта и мајка на ѕвездитеcrna4

Токму поради тоа, служи како пример за сите оние девојки да се чувствуваат удобно во својата кожа. Проблемот со бојата на кожата е огромен во Африка и Азија, каде што милиони жени употребуваат кремови за избелување, со цел подобро да бидат прифатени од општеството и од западните трендови за убавина.crna3 crna1

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1