Напад од куче во Ново Лисиче – нападнато 17 -годишно девојче


Малолетно девојче нападнато од куче-скитник во населбата Ново Лисиче. Како што информираат од полицијата, вчера во 12,00 часот во Полициската станица Аеродром Д.К.(43) од Скопје пријавил дека истиот ден околу 10,45 часот на булевар “Видое Смилески-Бато“ неговата 17 годишна ќерка била нападната од куче, кое ја каснало во пределот на левата рака.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1