Нападната пратеничката Буралиева во Ѓорче Петров – „К**во продадена“


Доцна синоќа во скопската населба Ѓорче Петров нападнат е домот на пратеничка во македонското Собрание. Станува збор за пратеничката Љубица Буралиева, пренесува Денешен.

buralieva1

 

Соседите вознемирени од настанот велат дека на вратата од домот на пратеничката биле испишани навредливи зборови „к**во продадена“ , а биле забележани и знаци на долари.

Буралиева е една од трите пратенички на опозицијата кои се решија да не го почитуваат повикот на Заев за бојкот и се вратија во Соранието.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1