Наполнете го телефонот со ладно пиво или топло кафе (Видео/Фото)


Се појави брилијантен прототип за гаџет кој може да го наполни вашиот телефон користејќи ладен пијалок или топла шоља кафе.

onepuck3_610x489На плочката има две страни – плавата е за ладни пијалоци а црвената за топли. Ставете го пијалокот и приклучете го УСБ кабелот во телефонот.

Овој уред има име Epiphany One Puck користи таканаречена „Стрилингова струја“ апаратче измислено уште во 1800 година, кое топлината или студот ги претвара во енергија.

Се уште се тестира колку време би било потребно за да се наполни телефонот – односно колку топли или ладни пијалоци би ви биле потребни

Еве како работи  уредот:

onepuck1_610x516

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1