Направете си дома кавијар паштета


ikri Потребно
  • 300г икри (зависно од тоа колку ќе ве почасти некоја рипка при чистење)
  • 2 кромид (ситно рендан)
  • 2 лажици сенф
  • целер (листови)
  • бибер
  • природна сол
  • маслиново масло

kavijarПодготовка

1. Икрите се варат 5-10 минути, се ослободуваат од опната и претпазливо се процедуваат.

2. Се ладат, а потоа со сите останати состојки се блендираат.

3. Масло и малку вода се додава додека не се добие хомогена смеса.

 

 Karas4Training

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1