Вознемирувачко видео: Убиена жена пред Државна безбедносната служба во Киев


 

Пред  зградата на Државната безбедност во Киев, денеска беше убиена една жена, а уште двајца мажи беа ранети. Неколку илјади демонстранти се собраа пред оваа институција за да протестираат. Жената беше стрелана во глава и почина на лице место.

 

Share Button

Tags:

Александра Смилеска

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1