Направете си сами “BAILEYS”


baileysПотребни состојки:
– 100мл ликер од ванила
– 200мл ирско виски
– 100мл инстант кафе
– Малку чоколаден сируп
– Екстракт од бадеми

Подготовка:
Ставете ги сите состојки во блендер или со миксер проматете ги околу 1 минута. Добиената содржина сипете ја во стеклено шише и оставете ја во фрижидер да се излади. Пред консумирање добро протресете го шишето.

ilike.m

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1