Направила лажни профили на име на поранешниот љубовник и објавувала компромитирачки фотографии


СВР Тетово поднесе кривична пријава против триесетгодишна жителка на струшкото село Горно Татеши поради основано сомнение дека сторила кривично дело „злоупотреба на лични податоци“.

Таа на 17 септември годинава на социјалните мрежи Фејбук и Инстаграм креирала лажни профили на име на 36-годишниот С.З. од тетовско село, со кого претходно била во љубовна врска, по што на нив објавувала компромитирачки фотографии.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1