Наредната недела облачно и постудено време


Времето утре претпладне во Македонија ќе биде сончево со мала до умерена облачност, а попладне ќе има развој на локална нестабилност особено во северните делови со краткотраен пороен дожд, грмежи и засилен ветер

Утринската температура ќе се движи од два до 10, а дневната од 21 до 28 степени.oblaci mk2 (2)

Во Скопје времето утре претпладне ќе биде сончево со мала до умерена облачност и ќе дува слаб до умерен југозападен ветер. Попладне ќе има развој на нестабилна облачност со краткотраен дожд и грмежи.

Утринската температура ќе се спушти до осум, а дневната ќе се искачи до 25 степени.

Преку ноќта према недела ќе се спушта постуден воздух од север и ќе дува умерен повремено засилен северен ветер кој ќе предизвика нагло паѓање на температурата за околу седум до девет степени. Утринската температура ќе се движи од нула до осум, а дневната од 10 до 18 степени.

Во наредната недела ќе преовладува облачно и постудено време за овој период од годината со повремени локални врнежи од дожд.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1