Сега ќе можете да бирате – „Мој инкасатор“ ќе го реши проблемот со читањето на водомерите


Од следниот месец „Водовод“ воведува нова опција „Мој инкасатор“ со која граѓаните ќе можат да изберат инкасатор кој ќе им го чита водомерот. Имињата на инкасаторите ќе бидат објавени на веб страницата на јавното претпријатие, а оваа услугата ќе биде бесплатна.vodomer

Оваа новина се воведува со цел да нема изговори дека водомерите не биле навреме прочитани.

Исто така, конечно ќе се воведе можност да се фотографира состојбата на водомерот и да се испрати до „Водовод“, опција која досега не функционираше редовно.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1