Киднапиран и тепан претседателот на УМС на ВМРО-ДПМНЕ-Центар од СДСМ!


Советник во општина Центар пријавил дека бил грабнат од две лица, информира МВР.

ristevski

„Потврдуваме дека Советник во О. Центар пријавил грабнување и преземаме мерки за расчистување на сличајот. Имено Советникот во Општина Центар лично во полициската станица ви Центар пријавил дека на крстосницата на улицата Васил Ѓоргов и улицата Франклин Рузвелт околу 02.00 час. додека се шетал со неколку  другари бил пресретнат од три машки лица со автомобил марка Форд Фјужн сива боја со непознати  регистерски таблици при што од страна на 2 лица биле физички нападнати, а во еден момент тој бил присилно внесен  во автомобилот, возен 5-6 минути и фотографиран“ – велат од МВР.

Нетрес веќе објави дека советникот Јордан Ристевски кој истовремено е и претседател на УМС на ВМРО-ДПМНЕ во општина Центар бил нападнат од активистите на СДСМ  В.С. роден 1974-та година и Д.Д. роден 1981-ва година

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1