ВИДЕО/ФОТО:Апокалипса во Белорусија – ДЕНОТ СТАНА НОЌ!


Апокалиптичното невреме“ зафатило неколку делови на Белорусија вклучувајќи ја и околината на Минск Над белорускиот град Солигорск облаците биле толку црни што денот го претвориле во ноќ.bura-belr

Жителите на овој град, оддалечен 120 километри од Минск биле во шок, истовремено и преплашени и воодушевени.

Околу пет часот попладне по локално време во понеделникот, денот се претворил во ноќ во градот со околу 100.000 жители. Сцената изгледала како да дошол Судниот ден. Погледнете…

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1