НАСА предвидува: Екстремен студ, глад, масовна смрт и супер земјотреси


Според некои екстремни временски услови, земјотреси, поплави, бури во Америка кои се се почести, луѓето почнуваат да се запрашуваат, дали САД всушност е е најдобра лабораторија за екстремни временски услови.

Циклусот на екстремни ниски температури и бури е само почеток на долгорочен период кој започнува со намалување на сончевата енергија по природен пат. Оттука човечкиот фактор со помош на Chemtrails го намали интезитетот на сончеви период со цел намалување на глобалното загревање и со тоа предизвикување на „Мала ледена доба“?

sibir selo najladno1

Според зборовите на научникот и климатологот на НАСА Џон Кејси, рекордниот снег и студ во Њујорк и САД се само почеток на триесетгодишниот циклус на екстремни студови кои ќе продолжат поради намалувањето на сончевата енергија која емитира кон Земјата (според научниците, геоинжинерингот и chemtrails запрашувањето се причината за намалувањето на сончевата енергија, и намаленото глобално затоплување)

Ако Кејси е во право, не само што огромен број на луѓе ќе смрзнат и ќе изгладнат, туку се очекуваат и супер земјотреси, но и можни вулкански ерупции во некои делови од планетата.

Ледената и рана зима го зафати речиси целиот континент на САД, а Кејси мисли дека овој временски период ќе трае со децении.najstudena-zima-russiaaja-15

Овој поранешен инжинер и консултант во НАСА ја има објавено својата провокативна книга под името „Мрачна зима: Како сонцето ќе фрли студ кој ќе трае 30 години“ во која се предупредува на радикални промени во глобалната книга и дека Ал Гор и останатите еколози имаат погрешено.

Земјата се лади вели тој и тоа со голема брзина. Ако светските лидери не реагираат многу брзо не очекуваат мрачни и студени денови

„Ако го погледнете глобалниот температурен дијаграм во последните 100 години наназад, ќе видите дека доаѓа остар пад кој настана по 2007 година. Тој е најостриот пад на глобалната температура во последните 100 години.

Share Button

Tags:

MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1