НАСА: Земјата ќе биде во потполн мрак 3 дена


На 21, 22 и 23 декември оваа година земјата ќе биде во целосен мрак, потврди НАСА.

Тие 3 дена мрак ќе бидат тешко време за човештвото, објаснува францускиот научник Моник Матју.earth_06122012

Оваа појава ќе настане како последица на големите олуи и невремето кое ќе следи.

Чарлс Бодин од НАСА ја најави оваа необична појава на соларна олуја, која по неговите зборови ќе трае 72 часа и најверојатно ќе биде најдолгата во последните 50 години.

Дали ова е ново издржано предупредување за крајот на светот или само уште едно сензационално предвидување ќе дознаеме во декември…

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1