Откриен напаѓачот на новинарската екипа на Алфа Тв


Полицијата го откри лицето кое на 9-ти месецов нападна двајца новинари на Алфа телевизија.

mavrovka hotel super8

Станува збор за 25-годишниот В.А. кој грубо ги навредувал новинарите и им го одземел снимениот материјал пред хотелот „8“.

Од полицијата информираат дека по целосно расчистување и документирањена случајот против истиот ќе биде поднесена кривична пријава за сторено кривично дело “насилство”.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1