Наставничка истепана додека одржувала час


А.Е.(48) вчера пријавила дека претпладнето, додека одржувала настава во Основно училиште во село Батинци во Кабинетот дошол А.Ј.(58) и почнал да ја навредува со погрдни зборови, а потоа и физички ја нападнал, удирајќи ја со шлаканица по лицето.

Како што соопшти полицијата, А.Е. се здобила со видливи повреди, оток под десното око и модринка.

Се работи на целосно расчистување на случајот.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1