Научете го детето да множи за само 1 минута!


Учењето на множење е првиот голем чекор во интересниот свет на математиката.dete test skolo

И денешните деца мораат да ја учат иако имаат дигитрон кој им ги реава маките во милисекунда. Најтешко е да се помножи со деветка, секако.

Освен ако не го знаете овој стар трик, кој многумина од нас го заборавиле.

Погледнете го видеото.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1