Навивачите на Вардар со фер потег – побараа нов транспарент за нов стадион во Битола (Фото)


Навивачката група на ФК Вардар “Комити“, во 72-та минута од дерби натпреварот помеѓу Вардар и Пелистер извадија транспарент на кој пишува: “Битола Заслужува Нов Стадион“, со цел да им изразат целосна подршка на своите ривали и пред се на сите битолчани.

1560520_10152284319617138_169997678_n

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1