Навивачка се здебелила 634 гр и затоа не и даваат да игра – било недозволиво


Навивачка на Baltimore Ravens нема да ги бодри играчите на својот тим на финалниот меч на “Super Bowl” против Сан Франциско, бидејќи се здебелила цели 634 грама.

navivacka23-годишната Кортни Ленц (Foto), иако веќе 5 години е чирлидерка на “NFL” тимот од Мериленд, нема да настапува на финалето во Њу Орлеанс бидејќи не е избрана меѓу 32-те девојки, од вкупно 60 кои имаат потпишано договор.

Причината – се здебелила точно 634 грама и има 56 килограми, а тимот барал да има килограм помалку.

Од тимот се правдаат дека тоа не било пресудно туку однесувањето на навивачките минатата сезона – а токму Кортни веќе 5 години секогаш била во првиот тим кој настапувал на натпреварите.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1