Не ни оди со англискиот – табла на една од Македонските граници (Фото)


Изгледа не се само Црногорците за потсмев кога е во прашање англискиот јазик. По нивниот лапсус со објавување на соопштение на англиски јазик – но на кирилица на нивната официјална веб страна на Владата на интернет се споделува и оваа фотографија.

Се вели дека е табла на еден од граничните премини за излез од Македонија. Довидување е напишано на неколку јазици меѓу кои и на англиски – или не е англиски? 🙂

Наместо Goodbye пишува Goodbaye!

doviduvanje

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1