Не сакале да го поместат гробот – останал на среде градилиште (ФОТО)


 

Гроб на претците на едно кинеско семејство направи вистинска сензација, но и главоболки за градежниците. Семејството на погребаните не сакале да чујат да ги преместуваат коските на своите предци и по долго натегање и убедување, градежната компанија изнервирана одлучила да гради околу гробот.

Гробот сега стои на врвот на 10 метри висок брег, а околу него се гради ли се гради.

Сопственикот кои потекнува од Лонгбао барал премногу пари за дислокација на гробот кои е на оваа локација од 2004. Luo Baogen и неговата сопруга сега се на мисла што да прават. Зградата си се гради и ќе биде готова догодина.

 

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1