Неда Украден: Стравував дека ќе ме убијат


Пејачката Неда Украден признала дека се плашела дека некој ќе ја убие. Откако почнала војната во поранешна Југославија, Неда се чувствувала непожелна и во Белград и во Сараево и повеќе не знаела каде е нејзиниот дом.neda ukraden

Неда е родена во Далмација, кариерата ја почнала во Босна, а како што вели, во Загреб ги остварила најголемите успеси, а денеска живее во Белград. Сепак, таа вели дека во животот воопшто не и било лесно, особено откако почнала војната во поранешна Југославија. Во Сараево оставила два стана, 4 деловни простори и кафуле.

Пејачката во интервју за „Информер“ вели дека смета дека колешките кои цел живот сакале да бидат како неа и двајца колеги дури и сакале да ја тепаат.

– Не ги оправдува тоа што беа надрогирани и пијани. Стравував за својот живот, се плашев дека ќе ме убијат, особено после палењето на мојот локал во 1999 година. Ми ја запалија и куќата и ми украдоа два автомобили, но овде сепак ми е нанесена многу повеќе штета, отколку за време на војната. Таа додала и дека била подготвена да се откаже од себе си и државјанството и Србија само поради злосторствата кои и се случиле.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1