Велигденски чуда: Се појави Христовото распетие (ВИДЕО)


Христовото распетие се појави во 2009 година во Молдавија.

Свештениците ова чудо го гледаат како поддршка за верниците да истрајат во верата и покрај сите искушенија.vaskrs-isus-moldavija-foto-printskrin-jutjub-1428745415-638451

„Господ ќе дојде после 3,5 години од владеењето на Антихристот, не се надевајте дека Христос ќе дојде пред тоа“ изјавиле свештениците нагласувајќи дека многу лажни сведоци ќе се појават претходно.

Ова краткотрајно чудо за Велигден според свештениците е знак даден од Бога за луѓето да ја зацврстат својата вера, исто како и мироточењето на иконите.

Share Button

Tags:

MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1