Неделна анализа – Сончева и топла недела, летен почеток на октомври


Во Македонија денес по свежото утро во текот на денот ке биде сончево и потопло со пораст на дневните температури.

Ке дува слаб југоисточен ветар, а во западните предели ке дува засилен југозападен ветар. Утринските температури ке се движат од 7°C до 17°C, а максималните дневни ке достигнат до 24°C односно до 32°C. Ув индекс 6.

Во Скопје ке биде сончево и потопло. Слаб југоисточен ветар. Утринската температура од 10°C, а максималната дневна ке достигне до 30°C.

Во вторник ке биде сончево и топло. Слаб јужен и југоисточен ветар, а во западните предели ке дува слаб западен и југозападен ветар. Утринските температури од 8°C до 17°C, а максиамлните дневни ке се движат од 26°C до 34°C. Ув индекс 6

Во среда во Македонија ке биде сончево и топло. Слаб југоисточен ветар, а во западните предели слаб југозападен. Утринските температури ке се движат од 9°C до 18°C, а максималните дневни ке достигнат до 26°C односно до 35°C. Ув индекс 6

Сончевото и топло време ке продолжи до крајот на неделата, што значи ке имаме сончев и топол викенд.


Во четврток не очекува сончево и топло време. Ке дува слаб југоисточен а во западните предели југозападен ветар. Утринските температури од 9°C до 19°C, а максималните дневни ке се движат од 26°C до 35°C. Ув индекс 6

Во петок во Македонија ке биде сончево и топло. Слаб ветар со променлив правец. Утринските температури ке се движат од 10°C до 19°C, а максималните дневни ке достигнат до 26°C односно до 35°C. Ув индекс. 6.

Во сабота ке биде сончево и топло. Слаб северен и северозападен ветар. Утринските температури од 10°C до 19°C, а максималните дневни ке се движат од 26°C до 35°C. Ув индекс 6.

Сончева и топла недела ке имаме во Македонија. Слаб променлив ветар. Утринските температури од 9°C до 18°C, а максималните дневни температури ке достигнат до 25°C односно до 34°C. Ув индекс 6.

Се очекува сончевото и топло време да продолжи и во првата недела од месец октомври.

weather4all

Share Button

Tags: ,

MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1