Нејзиниот живот е пекол: На промена на температурата, органите и се запалуваат


Саманта Роуз Играфиа (25) од Америка страда од еритромелалгија која вклучува појава на боно црвенило на кожата, односно запалување на крвните садови, обично во долните екстремитети или рацете поради што не може нормално да живее.samanta-bolest

Нејзиното тело реагира на секоја поголема промена на температурата поради што за време на секој напад таа има чувство како да гори одвнатре.

-Оваа болест односно синдром влијае на мојот нормален живот. Сè трае толку долго и чувствувам дека постојано горам. Буквално ова е пекол на земјата, вели Саманта.samanta-bolest1-640x426

Оваа болест таа ја наследила од нејзиниот татко, а состојбата значително и се влошила во последните девет години кога и докторите конечно сфатиле од што боледува.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1