Некој плански ги убива научниците на НАСА?! (ВИДЕО/ФОТО)


Алберто Бехар (47), познат научник на американската вселенска агенција НАСА, кој докажал дека порано имало вода на Марс, загинал минатиот петок во Лос Анџелес, а бидејќи тоа е последниот во низата мистериозни смртни случаи на научниците во таа агенција, теоретичарите на заговори се прашуваат зашто умираат научниците на НАСА?alberto-behar-foto-printscreen-yt-1421763912-609546

Листата на научници од вселенската агенција, кои настрадале под чудни околности, станува се подолга, а изненадува фактот што сите умреле кратко откако ги исполниле своите работни задачи. Дали овие луѓе умираат затоа што поради природата на својата работа, дознале нешто што останатите „смртници“ не треба да го знаат?

Медиумите пишуваат дека Бехар во Пасадена работел за НАСА цели 23 години, а соработувал на две роботски мисии на Марс. Бил експерт за роботика и ги истражувал можностите роботите да извршуваат работи и во тешки услови, на пример, под вода или во внатрешноста на вулканите.

Теориите на заговор во првото видео укажуваат на некои недоследности врзани со смртта на Бехар.

Второто видео било објавено пред смртта на Бехар и објаснува како работата на научниците и астрономите во НАСА, станува „најсмртоносна работа“.

 

Share Button

Tags:

MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1