Нема дожд утре и задутре – денес попладне облачно


Температурата ќе се движи од 13 до 18 степени. 

Во Скопје и околината слично време со температурата до 17 степени. rain - dozd

Во првите два дена од наредната недела ќе биде стабилно и суво, а од средината на седмицата ќе има повремени локални врнежи од дожд.

По котлините и по речните долини ќе има појава на магла и ниска облачност.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1