Нема повеќе свадби на Кале – Ќе се дислоцира спорниот ресторан


Во изминатите години, на сопственикот на на ресторанот му биле понудени 600 илјади евра како обесштетување. Тој не ја прифатил понудата, барал обесштетување од два и пол милиони евра или најмалку еден милион и друга локација во центарот на градот. УЗКН велат дека таквото барање не било прифатливо.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1