Нема повеќе влакна: Произведен спреј што ги уништува влакната засекогаш


inhibitif_ico_web_intro-600x477

На влакнестите нозе им дојде крајот. Во Велика Британија е пуштен во продажба револуционерен спреј „Inhibitif“ за кој производителите тврдат дека со континуирана употреба се намалува потребата за отстранување на влакната.

Состојките во спрејот радикално го забавуваат растот на влакната.Иако не е прв ваков производ на пазарот, се смета дека „Inhibitif“ до сега е најделотворен затоа што содржи високо концентрирани состојки што ги уништуваат влакната од корен.

Јакиот хемиски состав ги ослабува и ги суши влакната штом почнат да растат. Иако звучи како „тешка хемија“ спрејот содржи и состојки што ја регенерираат кожата како што е екстракт од алое и екстракт од пченка.

365

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1