Нема веќе рафтови со производи – ќе купуваме по сликички – се отвори виртуелен маркет (Фото)


Во Кореа се отвори првиот виртуелен супермаркет. Купувачите кликнуваат на ЛЦД мониторите и кога ќе завршат со „купувањето“, ја затвораат виртуелната количка, а вистинските производи ги чекаат спакувани во кеси.

1001674_1401259356752305_696175616_n

946590_1401259403418967_113305696_n

Share Button
Александра Смилеска

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1