Ненормални температури – во Италија сонцето стопи автомобил


Во овие жешки августовски денови, топлината не само што ги мачи луѓето туку создава проблеми и на предметите, особено на возилата.Британски туристи не далеку од Венеција снимиле “Рено” кое буквално се топи на сонце.

italija-vrucine-kolaa-se-tope-yt-1439322026-718215-620x400

Автомобилот бил паркиран во близина на плажа и таму било неколку дена, изјави Британецот.Сонцето топело одредени делови од паркиранот “Рено”, а потоа стопените делови паѓале на земјата

Како што температурите беа над 40 степени, од топлината во Италија во јули за четири дена умреа девет лица.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1