Уште една трагедија на враќање од одмор: Две деца останаа без своите родители


Уште една трагедија ја потресе цела Србија. Брачниот пар Горан (47) и Јадранка (40)од Вратач погинаа, а нивните две деца, ќерката (11) и син стар од 15 месеци се повредени во сударот меѓу  автомобилот марка „Фијат стило“ и автобусот со кои патниците одеа на летување во Бечичи во Црна Гора.dioewjrij4wit54ekyok46uwpo56kouj67

Несреќата се случила  во понеделникот околу полноќ во селото Рејлинци кога автомобилот преминал на левата страна и директно се судри со автобусот.  Од силниот удар моторот од Фијатот летал околу 40 метри. Сопружниците на лице место загинале, додека децата се префрлени во болница.

Share Button

Tags:

MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1