Неработни денови во Април


20130226-makedonija znameЗа сите граѓани на Македонија неработен е понеделникот, првиот ден по Велигден, кој годинава се паѓа на 21 арпил. Дополнително, за православните христијани, неработен ќе биде и Велики Петок, кој оваа година се паѓа на 18 април.

Граѓаните од ромска националност, нема да работат на 8 април кога ќе го слават меѓународниот ден на Ромите.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1