Неработни денови во јануари 2013


znameЗа сите граѓани на РМ

• 01 Јануари, Нова Година (вторник)
• 07 Јануари, Божик (понеделник)

За граѓаните од православна вероисповед

• 06 Јануари, Бадник, ден пред Божик (недела)
• 19 Јануари, Богојавление – Водици (сабота)

За граѓаните припадници на српската заедница во РМ

• 27 Јануари (сабoта), Свети Сава

Share Button

Tags:

MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1