Невеста со коњ позираше среде Скопје


Модната куќа Елена Лука имаше необична фотосесија во која освен убавата манекенка Нарциса улога имаше и коњот Дона.
Граѓаните на плоштадот Македонија беа воодушевени од глетката и не им беше верно дека и кај нас може да има вакви фотосесии по тертипот на модните дизајнери од Париз или Милано.Убавата манекенка му пркосеше на ветрот и дождот и без проблем позираше со коњот Дона.

konj-nevesta luka-1

 

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1