Невиден феномен: Облаци паднаа на земјата (Видео)


Граѓаните во мароканскиот регион Дукале на северозападот од земјата со мобилен телефон снимиле многу необичен феномен.oblaci-fotoyoutubescreenshot-1454942657-840687-37244

На ЈуТјуб се појавија снимки од необична појава во Мароко. Имено жителите на оваа област забележале облаци пена кои паѓаат од небо.

Според зборовите на сведоци, облаците пена се појавиле пред неколку дена и во другите делови од земјата, а некои наведуваат дека оваа појава била проследена и со чудни звуци.

Метеоролозите наведуваат дека пената е од вештачко потекло, што го зголемува сомнежот дека појавата е последица на тестовите од геоинженеринг и вештачка контрола на времето.

 

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1