Невреме и торнадо во северниот дел на Италија


Невреме го погоди северниот дел на Италија, а во градот Бреша е забележана појава на торнадо.

Торнадото синоќа предизвикало штета на земјоделските насади.

Снегот од Алпите на одредени места се спуштил и под 2.000 метри, а пониските подрачја биле погодени од обилни дождови и град.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1