Невреме во Скопје, попладне нестабилна облачност во Македонија


Краткотрајно, силно невреме со пороен дожд, ветер и грмежи го зафати Скопје.

Во одредени делови заврна и град, но невремето не предизвика поголем метеж во сообраќајот.ulica dozd 3 mk

Управата за хидрометеоролошки работи најави нестабилна облачност попладнево, особено во западните и северните делови од Македонија, но и во планинските региони.

Температурата ќе се движи од 30 до 36 степени.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1