ВИДЕО: Апсењето во антитерористичката акција во Македонија


Девет лица се приведени во најновата акција на МВР во која е сузбиена група поврзана со терористички структури од Сирија и други боишта.kelijaaaaaa

Тие учествувале во странски војски, паравоени и параполициски формации или врбувале и ангажирале лица преку социјалните мрежи и друга комуникација

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1