НЕВРЕМЕТО СТИГНА НА БАЛКАНОТ: Град со големина на орев го погоди Ваљево! (ФОТО)


Големо невреме го погоди Ваљево. Град со големина на орев непрекинато паѓал повеќе од 15 минути.

Допрва ќе се утврдува колкава е штетата, особено во земјоделието. После големите жештини, за денес се најавени дождови и грмежи.

grad-valj

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1