Премиерот Груевски со семејството на вечера во Старата Чаршија (Фото)


Вечерта на празникот Илинден, премиерот Никола Груевски ја искористи за прошетка со своето семејство низ Старата Скопска Чаршија.

Откако претходно го посети и Градскиот парк, семејството Груевски помина дел од своето слободно време во време на празничните денови и за дружење во локалите во чаршијата, барајќи истовремено разладување од топлото време како и останатите жители на Скопје.

Foto – Kurir.mkgruevski-carsija-1_thumb_medium500_375 gruevski-carsija-3_thumb_medium500_375

 

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1