Невремето започна во делови на Македонија – Се приближува кон Скопје


Силно невреме е најавено за денеска и утре во Македонија, а веќе започна во Охрид според временската на Accuweather.

Нови врнежи, наместа пообилни, а во источните делови над 20 литри на метар квадратен, најавува Управата за хидрометеоролошки работи.

Како што соопшти УХМР, следува период на променливо и посвежо време со локални врнежи од дожд кои повремено ќе бидат проследени со грмежи, засилен ветер и ќе има услови за појава на град.

Според УХМР, денеска поладне претежно во западните делови ќе има појава на локалне дожд и ретки грмежи. максималната температура ќе биде во интервал од 23 до 31 степен.

Ова се температурите и состојбата:

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1